www.seslicilgin.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.seslicilgin.com

www.seslicilgin.com

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Canın sağolsun Fenerbahçe

YazarMesaj
TH£_ÖzCaN
SÜPERADMİN
SÜPERADMİN

Canın sağolsun Fenerbahçe Empty
MesajKonu: Canın sağolsun Fenerbahçe   Canın sağolsun Fenerbahçe Icon_minitimeÇarş. Nis. 09, 2008 5:36 am

Sarı-Lacivertliler, Chelsea karşısında oyun olarak üstündü ama iki talihsiz golle Şampiyonlar Ligi’ne veda etti.

“Stamford Bridge’e stad deniliyorsa, Şükrü Saracoğlu uzay üssüdür” diyerek yanımda oturan İngiliz Milli Takımı’nın eski teknik direktörü Graham Taylor’a hava basma eğilimindeydim ki, Ballack’ın golü cümlemi kesti. Dakika 4’ü gösterirken yenilen golle başladı Fenerbahçe maça: 1-0.
Joe Cole 8’de direği gördü. 33’te Drogba vurdu, top Volkan’da kaldı. İlk yarım saat Fenerbahçe için zorlu geçmesine rağmen gol dışında bulduğu sadece 2 net pozisyonu vardı rakibin. Fenerbahçe ise Alex’in iki serbest atışında, aynen İstanbul’da olduğu gibi Colin’in defansın arkasına sarkmasıyla benzer pozisyonlar buldu. İlki 15’te Deivid’le, ikincisi ise 31’de Lugano’yla gerçekleşti.
Cudicini sakatlanınca yerine deneyimsiz Hilario kaleye geçti ve 26. dakikaydı henüz. Maçı izlerken diğer yandan Graham Taylor’ın BBC’ye yaptığı yorumları dinliyorum. Hani yazımda ondan aşırdığım şeyler olabilir kusura bakmayın. Bu da benim size kıyağım olsun!.
Dakika tam 30’du bana dönerek “Eğer Chelsea 1 gol daha bulamazsa elenebilir” dedi. Evet ben de aynen öyle düşünüyordum Graham, thanks!...
Gökhan özellikle ilk yarıda Kalou’nun bindirmeleri nedeniyle oldukça zorlandı. Onun ileri çıkışları Ashley Cole duvarına çarpıp durdu. Semih ise zemin ıslatıldığı için ayakta durmakta zorlandı. Zaten 75’te de yerini Uğur’a bıraktı. Tek şans, Terry ve Carvalho’nun ardına atılabilecek veya duran toplardı. Lampard ve Makelele’den başlayan kademe aşılamadığı gibi Alex bile oyunu Fenerbahçe ceza sahası önünden başlatmak zorunda kaldı.
İkinci yarı iki takım için de dengeli giderken Grant performanssız Kalou’yu, Zico ise Maldonado’nun yerine Kezman’ı oyuna soktu ve atakta güçlenme planları yaptı. Ama ilk maçtaki gibi belirli periyotlarda iki takım da birbirlerini sahasına kapattı. Özellikle son 15 dakika karşılıklı bulunan pozisyonlar kimseyi yerinde oturtmadı. Drogba 66’da ve 78’de iki kez Volkan’a takıldı. Gökhan 82’de, Colin 83’te vurdu, meşin yuvarlak Hilario’yu geçemedi. Her pozisyon gerçekten yürekleri ağızları getiriyordu. Önümüzdeki yedek kulübeleri heyecan dalgasına kaptırmışlardı kendilerini...
Tribünler “Come on Chelsea” (Haydi Chelsea) diye bağırdıkça içime Fenerbahçe atacak hissi doğuyordu ama Graham Taylor’ın dediği oldu ve İngilizler 87’de 2.’yi atarak turu garantiledi: 2-0. Fenerbahçe turu geçme fırsatlarını değerlendirse farklı olacaktı. Burada son söz kesinlikle “Teşekkürler Fenerbahçe ve canın sağolsun”dur. Nasıl olsa önümüzdeki senelerde yine buralarda olacaksın...
Cüneyt Karakaya

Stat: Stamford Bridge
Hakemler: Herbert Fandel, Carsten Cadach, Volker Wezel (Almanya)
Fenerbahçe: Volkan Demirel xxx, Gökhan xx, Lugano xx, Edu xx, Vederson x (Dk. 89 Ali x), Kazım x, Maldonado x (Dk. 60 Kezman x), Aurelio xx, Deivid x, Alex xx, Semih x (Dk. 75 Uğur x)
Chelsea: Cuducini xx (Dk. 26 Hilario xxx), Essien xxx, Carvalho xxx, Terry xxx, Ashley Cole xxx, Joe Cole xx (Dk. 85 Malouda x), Ballack xx, Makelele xx, Lampard xx, Kalou xx (Dk. 58 Belletti x), Drogba xx
Goller: Dk. 4 Ballack, Dk. 87 Lampard (Chelsea)
Sarı Kartlar: Dk. 86 Essien, Dk. 90 Carvalho (Chelsea)
https://karizmaforum.yetkin-forum.com

Canın sağolsun Fenerbahçe
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-